مقالات تخصصی سئو

چگونه متخصص سئو شویم (راهنمای 10 مرحله)

چگونه به یک متخصص سئو تبدیل شویم
آنچه در این مطلب خواهید آموخت

آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه ترافیک خود را افزایش دهید و به رتبه های بالاتری برای کلمات کلیدی دست یابید که می توانند فروش و درآمد بیشتری برای وب سایت شما ایجاد کنند؟

سپس باید همه چیزهایی که باید در مورد سئو بدانید را یاد بگیرید و یک متخصص سئو شوید.

داشتن تخصص سئو تنها امتیاز متخصصان سئو نیست. این مهارتی است که می تواند توسط هر کسی که مایل به یادگیری نحوه انجام سئو به تنهایی باشد، بر آن مسلط شود.

من با 10 سال تجربه سئو در این پست ، به شما خواهم آموخت که برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو چه مراحلی را باید طی کنید.

متخصص سئو کیست؟

متخصص سئو (SEO Specialist) یک حرفه‌ای در زمینه بهینه‌سازی موتورهای جستجو است که دارای دانش و مهارت‌های لازم برای بهبود رتبه و نمایش وب‌سایت‌ها در نتایج موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ، یا یاهو می‌باشد. این فرد وظیفه دارد تا با استفاده از تکنیک‌ها، ابزارها، و استراتژی‌های متنوع سئو، وب‌سایت یا محتوای آنلاین را به نحوی بهینه‌سازی کند که موتورهای جستجو بتوانند آن را بهتر شناخته و در نتایج جستجو نمایش دهند. برای آشنایی بیشتر با متخصص سئو میتوانید مقاله متخصص سئو کیست؟ تیم سئو آلفا رو مطالعه کنید

چرا همه باید در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) متخصص شوند؟

قبل از ورود به مراحل مختلف، مهم است که تفاوت بین یک متخصص سئو (SEO Expert)  و یک کارشناس سئو (SEO Professional) را درک کنید.

 1. متخصص سئو (SEO Expert): این فرد کسی است که دانش لازم در زمینه سئو دارد و می‌داند چگونه سئو کار می‌کند و چگونه می‌تواند اصول سئو را به کار بگیرد تا رتبه و موقعیت وب‌سایت‌ها در موتورهای جستجو را بهبود دهد.
 2. کارشناس سئو (SEO Professional): این فرد، یک متخصص سئو است که سئو را به عنوان یک حرفه انجام می‌دهد، بیشتر از طریق مشاوره‌های سئو، ارائه خدمات سئو، یا پذیرفتن مشتریان برای پروژه‌های خاص سئو. برای آشنایی بیشتر  میتونید مقاله کارشناس حرفه ای سئو  را مطالعه کنید

من دلیل اشاره به این تفاوت را اینجا مطرح می‌کنم که شما نیازی ندارید که سئو را به عنوان یک حرفه تمرین کنید تا متخصص سئو شوید.

وجود مزایای زیادی وجود دارد که شما می‌توانید مهارت‌های سئو خود را بهبود بخشید، حتی اگر نقشهای حرفه‌ای سئو را در خدمت مشتریان ارائه ندهید.

در نتیجه، به‌عنوان یک متخصص سئو، شما می‌توانید به بهبود رتبه وب‌سایت‌ها و بهینه‌سازی محتواها در موتورهای جستجو کمک کنید.

همچنین، شما می‌توانید از این مهارت‌ها در توسعه و مدیریت وب‌سایت خود یا پروژه‌های شخصی نیز بهره‌برداری کنید.

10 قدم برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو

این 10 مرحله است که باید دنبال کنید تا در زمینه سئو متخصص شوید.

 1. نحوه کار موتورهای جستجو را درک کنید
 2. مفاهیم اولیه بازاریابی موتورهای جستجو را بیاموزید
 3. معنای واقعی سئو را درک کنید
 4. آموزش سئو مناسب را انتخاب کنید
 5. از تغییرات سئو مطلع شوید
 6. ابزارهای سئو مناسب را انتخاب کنید
 7. سئو را تمرین کنید – نظری نمانید
 8. تخصص سئوی خود را نشان دهید
 9. صبور باش
 10. سرنخ های کارشناسان سئو را دنبال کنید

1. نحوه کار موتورهای جستجو را درک کنید

قبل از اینکه به سئو (SEO) فکر کنید، اولین مرحله‌ای که باید بردارید، آشنایی با نحوه عمل موتورهای جستجو است.

برای بسیاری از افراد، این ممکن است چیزی باشد که از قبل می‌دانند (یا فکر می‌کنند می‌دانند)، اما همیشه خوب است با مفاهیم ابتدایی شروع کرده و به تدریج به نظریات پیچیده‌تر پیش بروید.

به طور خلاصه، موتورهای جستجو دارای سه فرآیند اصلی هستند:

 • پیمایش (Crawling): این فرآیند نحوه کشف محتوا در وب را توسط موتورهای جستجو توصیف می‌کند.
 • فهرست‌نمودن (Indexing): این فرآیند نحوه افزودن و سازماندهی محتوا در فهرست موتورهای جستجو را توضیح می‌دهد.
 • رتبه‌بندی (Ranking): این فرآیند نحوه تصمیم‌گیری موتورهای جستجو در مورد نمایش وب‌سایت‌ها در نتایج (و به چه ترتیب) برای یک پرسمان جستجوی داده شده را توضیح می‌دهد.

به عنوان یک متخصص سئو، شما باید بدانید که چگونه وب‌سایت‌ها را برای هر مرحله بهینه‌سازی کنید تا موتورهای جستجو بدون مشکل محتوای وب‌سایت را بخوانند، در فهرست‌نمایی قرار دهند و درک کنند.

2. مفاهیم اولیه بازاریابی موتورهای جستجو را بیاموزید

مفاهیم اولیه بازاریابی موتورهای جستجو را بیاموزید

قبل از آغاز کارهای سئو، بهتر است ایده‌ای کلی از تمامی حوزه‌های مختلفی که تبلیغات در موتورهای جستجو (SEM) را تشکیل می‌دهند، داشته باشید.

باید درک داشته باشید که بازاریابی دیجیتال چیست و نقش سئو در کمپین‌های بازاریابی دیجیتال چیست.

در ذهن خود باید واضح داشته باشید که از سئو چه انتظاراتی دارید و چه ابزارهای دیگری را می‌توانید در کنار سئو برای تقویت حضورتان در اینترنت به کار ببرید.

به طور خلاصه، سئو یکی از دو اصلی‌ترین عناصر تشکیل‌دهنده تبلیغات در موتورهای جستجو (SEM) است. تفاوت اصلی بین این دو این است که ترافیک سئو رایگان است در حالی که ترافیک SEM هزینه‌ای دارد.

با سئو، هدف شما این است که با انتشار محتواهایی که با نیاز کاربران هماهنگ هستند و با ارائه “سیگنال‌ها” به موتورهای جستجو برای کمک به فرآیند فهرست‌نمایی و رتبه‌بندی، به بالا رفتن در نتایج ارگانیک (غیرپرداختی) دست یابید.

seo vs sem

با SEM، شما می‌توانید از پلتفرم‌های تبلیغات پرداختی (مانند Google Ads) استفاده کنید تا هزینه کنید تا آگهی‌های خود در بالای نتایج پرداختی نمایش داده شوند.

هر دو روش می توانند به شما کمک کنند ترافیک موتورهای جستجو را دریافت کنید، اما با سئو، نیازی نیست برای دریافت ترافیک به تبلیغات پولی تکیه کنید.

هنگامی که موفق به کسب رتبه های بالا برای کلمات کلیدی مهم برای کسب و کار خود شدید، می توانید ترافیک مستمری را به سایت خود 24/7 دریافت کنید.

این تنها یکی از مزایای سئو است. با رسیدن به بالاترین سطح SERPS، می توانید از مزایای دیگری مانند آگاهی از برند، اعتماد کاربر و شناخت استفاده کنید که می تواند به شما در رشد کسب و کارتان کمک کند.

3-معنای واقعی سئو را درک کنید

معنای واقعی سئو را درک کنید

سئو (SEO) فقط در مورد کلمات کلیدی و لینک‌ها نیست، بلکه بیشتر از این است. وظیفه اصلی سئو این است که به کاربران تجربه‌ای عالی ارائه دهد و به آنها دقیقاً آنچه را که می‌خواهند ارائه دهد.

هدف شما فقط دریافت ترافیک موتورهای جستجو نیست، بلکه این است که این ترافیک را به بازدیدکنندگان دائمی و مشتریان تبدیل کنید.

سئو دارای انواع مختلفی است، اما مهم‌ترین آنها عبارتند از:

سئو فنی (Technical SEO):

Technical SEO مسئول فرآیند پیمایش و فهرست‌نمایی است. با سئو فنی، می‌توانید به موتورهای جستجو کمک کنید تا تمام صفحات مهم وب‌سایت شما را بدون مشکل فهرست‌نمایی کنند. وظایف مهم سئو فنی عبارتند از:

 • بهینه‌سازی آدرس URL
 • بهینه‌سازی نقشه سایت XML
 • تنظیم دامنه ترجیحی
 • بهینه‌سازی URL‌های صفحات
 • بهینه‌سازی ساختار وب‌سایت
 • بهبود سرعت بارگذاری صفحات وب‌سایت
 • بهینه‌سازی وب‌سایت برای موبایل
 • یافتن و رفع خطاهای پیمایش

سئو در صفحه (On-Page SEO):

سئو در صفحه مربوط به عناصر موجود در یک صفحه است. اشیاء مانند محتوا، عناوین، تصاویر و ویدیوها باید بهینه‌سازی شوند تا موتورهای جستجو بتوانند متناسب با متن آنها را درک کنند. مهم‌ترین عناصر سئو در صفحه عبارتند از:

On-Page SEO

 • بهینه‌سازی عنوان صفحه
 • بهینه‌سازی توضیحات متا (Meta Description)
 • بهینه‌سازی محتوا
 • استفاده صحیح از عناوین (H1، H2 و غیره)
 • لینک‌های داخلی و خارجی

سئو خارج از صفحه (Off-Page SEO):

آخرین فرآیند به سئو خارج از صفحه یا سئو Off-page اختصاص دارد. برخلاف سئو فنی و سئو در صفحه، سئو خارج از صفحه مرتبط با فعالیت‌های خارج از محدوده یک وب‌سایت است. چیزهایی مانند بدست آوردن بک‌لینک از وب‌سایت‌های مرتبط دیگر و تبلیغ وب‌سایت‌تان آنچه که به موتورهای جستجو در فرآیند رتبه‌بندی کمک می‌کند.

4. آموزش SEO مناسب را انتخاب کنید

هنگامی که شروع به یادگیری سئو می کنید، متوجه یک چیز خواهید شد: اطلاعات زیادی در مورد سئو در اینترنت وجود دارد و چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد و این در نهایت باعث ایجاد آشفتگی می شود.

اگر تصمیم گرفتید این کار را به تنهایی و بدون هیچ کمکی انجام دهید، در نهایت با لیستی بی پایان از مقالات برای خواندن و چیزهایی که باید امتحان کنید خواهید داشت.

سالها طول کشید تا سئو را از این طریق یاد بگیرم، زیرا در سال 2000، زمانی که شروع کردم، هیچ دوره آموزشی یا راهنمای سئو برای خواندن و داشتن تمام اطلاعات در یک مکان وجود نداشت.

امروزه اوضاع فرق کرده است. افرادی که مایل به یادگیری سریع سئو هستند، می توانند بدون صرف ساعت های بی پایان برای جستجوی اینترنت و خواندن مقاله به مقاله، دوره های معتبری را دنبال کنند.

5. از تغییرات سئو مطلع شوید

سئو یک رشته به ثابت نیست. قوانین و الگوریتم‌های سئو به طور مداوم تغییر می‌کنند. تنها گوگل در سال بیش از ۲۵۰ تغییر در الگوریتم‌های رتبه‌بندی خود اعمال می‌کند. متخصصان سئو خوب باید از این تغییرات آگاه باشند و کمپین‌های سئو خود را به مشخصات جدید تنظیم کنند.

بهترین راه برای آگاهی از تغییرات، دنبال کردن چند وب‌سایت خبری مرتبط با سئو است که به تأیید ارائه اطلاعات در مورد تغییرات جاری سئو می‌پردازند هنگامی که این تغییرات رخ می‌دهند و نه بعد از آن که برای انجام اقدامی دیگر دیر شده است.

6. ابزار SEO مناسب را انتخاب کنید

حقیقت این است که شما نمی توانید سئو را به تنهایی انجام دهید. اطلاعات زیادی برای پردازش و تصمیم گیری وجود دارد، و اگر سعی کنید همه کارها را به صورت دستی انجام دهید، زمان ارزشمند خود را صرف تجزیه و تحلیل اعداد و ارقام خواهید کرد به جای کار کردن بر روی کارهایی که می توانند نتایج بهتری برای شما داشته باشند.

همچنین درست است که ابزارهای سئو خوب هزینه دارند، اما در دراز مدت، بازدهی بسیار بیشتر از هزینه ماهیانه ای است که برای یک ابزار سئو خوب پرداخت می کنید.

7. سئو را تمرین کنید – نظری نمانید

سئو یک موضوع نظری نیست بلکه در بیشتر موارد عملی است. نتیجه مطالعه نظریه‌های سئو باید یک فهرست از اقدامات باشد که می‌توانید آن را در وب‌سایت خود اعمال کرده و نمایش وب‌سایت خود در موتورهای جستجو بهبود ببخشید.

مشکل این است که هر وب‌سایت منحصر به فرد است و آنچه برای یک وب‌سایت کار می‌کند، بهترین راه‌حل برای دیگران نباید باشد.

به همین دلیل ضروری است که واقعاً سئو را تمرین کرده و نه فقط در سطح نظری باقی بمانید.

مطالعه مطالب مورد موفقیت دیگران در کمپین‌های سئو، یک روش عالی برای گرفتن ایده‌های جدیدی است که می‌توانید استفاده کنید و الهامی برای ادامه تلاش تا وقتی که سئو را درست انجام دهید.

8. تخصص سئوی خود را نشان دهید

معمولاً می‌گویند یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری چیزی، تلاش برای توضیح آن به دیگران است. این اصولاً برای سئو هم صدق می‌کند.

من خیلی از مطالب یاد گرفتم و مهارت‌های سئو خود را به طور قابل توجهی بهبود دادم وقتی شروع به نوشتن در مورد سئو کردم.

پیشنهاد من این است که یک وب‌سایت یا وبلاگ سئو راه‌اندازی کنید و تجربیات سئو خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

با گذشت زمان، متوجه خواهید شد که به اشتراک گذاری دانش، یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری مفاهیم جدید در مورد سئو است و در عین حال به دیگران کمک کردن، تجربه‌ای بسیار ارزشمند است.

9. صبور باشید

یکی از کلماتی که در مورد سئو اشاره می‌شود، کلمه “صبوری” است. سئو زمانی نیاز دارد تا به نتایج برسد و نباید به زودی به استنباط‌های عجولانه برسید.

سئو به سرعت‌ترین راه برای افزایش ترافیک وب‌سایت شما نیست. اگر نتایج فوری را می‌خواهید، آزمایش کمپین‌های PPC (تبلیغات پرداختی) را امتحان کنید.

سئو در واقعیت در مورد ایجاد یک کسب و کار پایدار در طولانی مدت است، با ساخت یک پایه محکم که به شما ترافیک ارگانیک ۲۴/۷ به مدت سال‌ها می‌دهد.

قبل از انجام هر تغییر مرتبط با سئو در وب‌سایت خود، باید رتبه‌بندی‌ها و ترافیک خود را (برای مدت زمانی خاصی) قبل از تغییر ثبت کنید و آن را با همان دوره زمانی (در اصطلاح مدت زمان) بعد از تغییر مقایسه کنید.

رتبه‌بندی‌ها و ترافیک خود را نظارت کرده و به آن کافی مدت زمان دهید، سپس تصمیمات بیشتری اتخاذ کنید.

10. سرنخ های متخصصان سئو را دنبال کنید

آخرین نکته و بسیار مهم برای تبدیل شدن به یک متخصص سئو، مواجه شدن با مشکلات متعدد در مسیر شماست. اوقاتی خواهد بود که ناامید، ناراضی و آماده انصراف خواهید شد.

اما نگران نباشید، این مساله کاملاً طبیعی است. اگر داستان‌های دیگران را بخوانید، خواهید فهمید که هیچ‌کدام از آنها به دلیل شانس نشده‌اند که امروزه هستند. این نتیجه کار سخت و ساعت‌های بی‌پایان آزمایش و مطالعه در مورد سئو است.

لیست زیر شامل ۵ متخصص سئو است که باید آنها را برای الهام گرفتن و درک اینکه چگونه می‌توان سئو را به مقیاس بزرگ اجرا کرد، دنبال کنید. همه پنج توانسته‌اند کسب‌وکارهای چند میلیونی بسازند و این کار را به دلیل دانش صحیح استفاده از سئو انجام داده‌اند.

داستان‌های آنها را بخوانید و مدتی را صرف تجزیه و تحلیل روش‌های سئو آنها کنید. ممکن است ببینید که گاهی اوقات کارهای متفاوتی نسبت به سئوهای “سنتی” انجام می‌دهند و این به دلیل اعتماد به نفس و تخصص آنها در تجربه کردن چیزهای جدید و آزمایش سئو بدون ترس از شکست است.

مزایای تبدیل شدن به یک متخصص سئو:

افزایش رتبه‌بندی و ترافیک:

این دلیل آشکارترین دلیلی است که یک فرد باید به عنوان یک متخصص در بهینه‌سازی موتورهای جستجو هدف گذاری کند. اگر بدانید چگونه وب‌سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید، می‌توانید از افزایش رتبه‌بندی و ترافیک موتورهای جستجو بهره‌برداری کرده و از وب‌گردی درآمدزایی کنید یا یک کسب‌وکار آنلاین را راه‌اندازی کنید.

کاهش وابستگی به شرکت‌های سئو:

اگر مهارت‌های سئو را در داخل سازمان خود داشته باشید، می‌توانید کسب‌وکار خود را بدون وابستگی به پشتیبانی خارجی رشد دهید.

کاهش هزینه‌ها:

اگر کارآفرین تنها یا وبلاگ‌نویس هستید، می‌توانید با انجام سئو به تنهایی به جای استخدام یک متخصص سئو، زیادی پول صرفه‌جویی کنید.

تصمیم‌گیری بهتر در مورد انتخاب مشاور یا شرکت سئو:

اگر خود سئو را بدانید، انتخاب مشاور یا شرکتی برای کار در سئو وب‌سایت خود راحت‌تر خواهد بود. شما قادر خواهید بود تا محتوای بسته‌های سئو آنها را درک کنید و ارزیابی کنید که آیا آنچه پیشنهاد می‌دهند واقعاً به بهبود رتبه‌بندی وب‌سایت شما کمک می‌کند یا نه.

بسیار توصیه شده برای مدیران بازاریابی:

اگر به عنوان یک مدیر بازاریابی کار می‌کنید، داشتن درک خوبی از سئو به شما یک مزیت اضافی در مقایسه با سایر مدیران بازاریابی یا همکاران در سازمانتان می‌دهد.

هیچ کسب‌وکاری نمی‌تواند بدون سئو بر روی اینترنت باقی بماند:

سئو دیگر انتخابی نیست. وب‌سایت‌هایی که با دقت به سئو ایجاد نشده‌اند، نمی‌توانند در جهان آنلاین بسیار رقابتی باقی بمانند. دانستن سئو و چگونگی استفاده صحیح از آن می‌تواند تفاوت بزرگی در آینده وب‌سایت شما داشته باشد.

کمک به تبدیل ترافیک به بازدیدکنندگان دائمی و مشتریان:

سئو نه تنها در مورد جلب ترافیک موتورهای جستجو نیست، بلکه هدف واقعی آن تبدیل کردن این ترافیک به بازدیدکنندگان دائمی و مشتریان است. با بهره‌گیری از تکنیک‌های سئو برای ارائه تجربه‌ای عالی به کاربران، می‌توانید از ترافیک حاصل از موتورهای جستجو به مشتریان دائمی تبدیل شوید.

افزایش آگاهی در مورد تغییرات سئو:

همانطور که ذکر شد، دنیای سئو پویا است و الگوریتم‌ها و قوانین آن به طور مداوم تغییر می‌کنند. اگر به عنوان یک متخصص سئو فعال باشید، باید با این تغییرات آشنا باشید و به‌روزرسانی‌های لازم را در کمپین‌های سئو‌تان اعمال کنید.

امکان بهره‌گیری از انواع مختلف سئو:

سئو دارای انواع مختلفی است که در مورد هر مرحله از فرآیند سئو نقش دارند. این شامل سئو فنی، سئو صفحه، و سئو خارجی (Off-page SEO) می‌شود. به عنوان یک متخصص سئو، می‌توانید از قوانین سئو هر مرحله را بیاموزید و وب‌سایت خود را به بهترین نحو بهینه‌سازی کنید..

افزایش درآمد و مزایای مالی:

با بهره‌گیری از دانش سئو در کارهای آنلاین خود، می‌توانید درآمد خود را افزایش دهید و به عنوان یک متخصص سئو مستقل یا کارآفرین در زمینه سئو کسب درآمد کنید.

توانایی بهبود وب‌سایت‌های دیگر:

با داشتن دانش سئو، می‌توانید به بهبود وب‌سایت‌های دیگر نیز کمک کنید و این به شما امکان مشارکت در پروژه‌های مختلف و کسب تجربه بیشتر می‌دهد.

شناخت بهتر از ترافیک و کاربران:

با تحلیل داده‌های مربوط به ترافیک و رفتار کاربران، شما می‌توانید الگوهای رفتاری کاربران را بهتر درک کنید و تصمیم‌گیری‌های موثر‌تری در مورد بهبود تجربه کاربری وب‌سایتتان بگیرید.

امکان ایجاد وب‌سایت‌های برتر:

با دانش سئو، می‌توانید وب‌سایت‌های با کیفیت و برتر ایجاد کرده و در بین رقبا برتری پیدا کنید.

در کل، تبدیل شدن به یک متخصص سئو به شما امکان می‌دهد که از تمامی مزایای مرتبط با بهینه‌سازی موتورهای جستجو بهره‌برداری کنید و در دنیای آنلاین با اعتماد به نفس و دانش قدرتمندی شروع به فعالیت کنید.

نتیجه‌گیری:

هر کسی که به هر نحوی با یک وب‌سایت یا کسب‌وکار آنلاین سر و کار دارد، باید تبدیل به یک متخصص سئو شود. این لیست شامل مدیران بازاریابی، توسعه‌دهندگان، مدیران وب، طراحان وب، مدیران رسانه‌های اجتماعی، متخصصان تبلیغات پرداخت به کلیک، کارآفرینان تنها و صاحبان فروشگاه‌های آنلاین می‌شود.

چرا؟ چون سئو در پایه‌های تمامی کمپین‌های بازاریابی دیجیتال قرار دارد. اصول سئو به شما نه تنها تضمین حداکثر امکان نمایش در موتورهای جستجو می‌دهند، بلکه می‌توانند به وب‌سایت به صورت‌های دیگر نیز کمک کنند.

تبدیل شدن به یک متخصص سئو آسان نیست، اما دشوار نیز نیست. این فرآیند شامل خواندن بسیار، تمرین و آزمایش می‌شود.

اگر شما هم اکنون شروع می‌کنید، بهترین راه این است که یک دوره خوب سئو را طی کنید تا تمامی اطلاعات را در یک مکان داشته باشید، از ابزارهای سئو مناسب استفاده کنید، و به همه چیز، شروع به تمرین سئو کنید.

از اشتباهاتتان بیاموزید و دوباره امتحان کنید.

موتورهای جستجو و سئو برای سال‌های آینده در اینجا هستند، و این بهترین سرمایه‌گذاری است که می‌توانید برای کسب‌وکار و مهارت‌های شخصی خود انجام دهید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نویسنده

محمد

درود بر شما محمد اصلانی هستم عاشق دنیای وب ، بنده 12 سال است که در دنیای مجازی فعالیت میکنم و حدودا در80 درصد مباحث مرتبط با تجارت الکترونیک تجربه کسب کرده ام. طراح و مشاور راه اندازی و توسعه کسب و کار اینترنتی هستم حدود 10 سال است که به صورت حرفه ای در زمینه سئو فعالیت میکنم و 8 سالی هست که به طراحی سایت های وردپرسی فروشگاهی ، شرکتی ، شخصی، پزشکی مشغول هستم

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
سبد خرید0
هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد!
ادامه خرید
0