مقالات تخصصی سئو

مدیر سئو کیست؟ و چه کارهای انجام می دهد؟ (راهنمای کامل)

یک مدیر سئو چه کاری انجام می دهد؟ (راهنمای کامل)
آنچه در این مطلب خواهید آموخت

سئو یکی از مقرون به صرفه ترین شکل های دیجیتال مارکتینگ است. این به شرکت ها اجازه می دهد تا در مقابل مخاطبان زیادی از مردمی قرار بگیرند که به آنچه می فروشند علاقه مند هستند. اجرای یک استراتژی سئو موثر برای سرمایه گذاری از این منبع ترافیک شامل کار متخصصان مختلف بازاریابی دیجیتال است. یکی از این نقش ها مدیر سئو است. مدیران سئو مسئول ایجاد استراتژی جامع سئو برای هدایت ترافیک وب ارگانیک بیشتر به سمت کسب و کار هستند.

من محمد اصلانی 10سال پیش کار سئو خود را شروع کردم و در این راهنما به شما یاد می دهم که یک مدیر سئو چه کاری انجام می دهد و برای انجام این کار به چه مهارت هایی نیاز است. من همچنین نکاتی را در مورد نحوه یافتن شغل به عنوان مدیر سئو به شما ارائه خواهم کرد.

مدیر سئو کیست؟

یک مدیر بازاریابی سئو چه کاری انجام می دهد؟

مدیر سئو یک نقش بازاریابی دیجیتال است که مسئول برنامه ریزی، اجرا و مدیریت استراتژی سئو کسب و کار است.

از آنجایی که سئو یک رشته چند وجهی است، این نقش طیف وسیعی از وظایف و مسئولیت‌ها را پوشش می‌دهد.

این شامل همه چیز می شود، از یافتن بهترین عبارات جستجو برای هدف گرفته تا برنامه ریزی محتوا و بهینه سازی وب سایت کسب و کار.

مدیران سئو به عنوان رئیس کلیه عملیات سئو، مسئولیت مدیریت تیمی از متخصصان سئو را نیز بر عهده دارند.

آنها وظایف را به اعضای تیم خود محول می کنند و راهنمایی می کنند تا مطمئن شوند همه پروژه ها در مسیر درست قرار دارند و به طور موثر اجرا می شوند.

مدیران سئو می توانند به صورت داخلی برای یک شرکت واحد یا در یک آژانس بازاریابی دیجیتال که در آن سئو را از طرف مشتریان مدیریت می کنند، کار کنند.

مدیران سئو که با مشتریان کار می کنند باید به طور فعال گزارش دهند و با آنها ارتباط برقرار کنند تا اطمینان حاصل شود که تلاش های آنها با اهداف تجاری هماهنگ است.

الزامات و آموزش های یک مدیر سئو

الزامات تحصیلی

در حالی که کسب مدرک می تواند مفید باشد، برای یک حرفه ای شدن  در سئو نیازی به آموزش رسمی نیست.

اگر علاقه مند به دنبال کردن مدرک هستید، برخی از زمینه های توصیه شده برای رشته عبارتند از: بازاریابی، تجارت، رسانه های دیجیتال، بازاریابی دیجیتال و علوم کامپیوتر اینها دانش مفیدی را در اختیار شما قرار می دهد تا به شما در اوایل کار خود قبل از کسب تجربه در محل کار کمک کند.

مهارت های مدیر سئو

انجام مسئولیت‌های مختلفی که این موقعیت مستلزم آن است، مستلزم ایجاد مجموعه‌ای متنوع از مهارت‌های مدیران سئو است.

در زیر برخی از توانایی های کلیدی که برای تبدیل شدن به یک مدیر سئو باید توسعه دهید آورده شده است:

تفکر استراتژیک:

مدیران سئو باید بتوانند استراتژیک فکر کنند. مسئولیت اصلی این موقعیت، ارائه استراتژی های سئو است که کسب و کار می تواند برای دستیابی به اهداف بازاریابی خود از آنها استفاده کند.

مدیریت پروژه:

مدیران سئو باید چندین پروژه را در یک زمان برنامه ریزی و نظارت کنند. این امر مستلزم مهارت های مدیریت پروژه سئو قوی و نرم افزار مدیریت پروژه مناسب است تا اطمینان حاصل شود که همه چیز سازماندهی شده و طبق برنامه تحویل داده می شود.

تفکر تحلیلی:

نقش مدیر سئو یک موقعیت بسیار تحلیلی است. برای یافتن زمینه هایی که می توانید استراتژی سئوی خود را بهبود ببخشید، به توانایی بررسی داده ها و گزارش ها نیاز دارید.

مهارت های ارتباطی:

مدیران سئو اغلب با تیم های خود و مشتریان ارتباط برقرار می کنند. به این ترتیب، مهم است که یک ارتباط‌دهنده مؤثر باشید، زیرا به اطمینان از اینکه همه در یک صفحه هستند و پروژه‌ها به خوبی اجرا می‌شوند، کمک می‌کند.

تخصص فنی:

مانند سایر انواع بازاریابی دیجیتال، متخصصان سئو برای انجام کارآمد کار خود به شدت به نرم افزار و ابزارهای دیگر متکی هستند.

برخی از ابزارهایی که برای استفاده به عنوان مدیر سئو باید بدانید عبارتند از Google Analytics، Google Search Console، Ahrefs، SEMrush، Moz، و Screaming Frog و غیره.

برای به روز رسانی سایت، مدیران سئو نیز باید درک اولیه ای از HTML و CSS داشته باشند.

بهینه سازی نرخ تبدیل:

یک مدیر بازاریابی سئو باید بداند که چگونه صفحات وب را برای تبدیل بهینه کند. این به عنوان بازاریابی نرخ تبدیل شناخته می شود. با این مهارت می توانید تعداد بیشتری از بازدیدکنندگان وب خود را به مشتری تبدیل کنید.

سئوی درون صفحه:

به عنوان یک مدیر سئو، باید بدانید که چگونه عناصر مختلف درون صفحه صفحات وب را بهینه سازی کنید تا به بهبود سئو دوستانه آنها کمک کنید.

سئوی فنی:

مدیران سئو باید بدانند که گوگل چه فاکتورهای فنی سئو را در هنگام رتبه بندی سایت ها در نظر می گیرد. سپس می توانید وب سایت خود را به گونه ای پیکربندی کنید که از بهترین شیوه های سئو پیروی کند.

کپی‌رایتینگ:

مدیران سئو باید بدانند که چه چیزی در کپی‌رایتینگ موثر است. این به شما توانایی نظارت بر ایجاد محتوای با کیفیت بالا را می دهد که برای مخاطبان هدف شما جذاب است.

انطباق پذیری:

مدیران سئو باید انعطاف پذیر و آماده باشند تا با هر روند نوظهوری سازگار شوند. سئو اغلب تغییر می کند زیرا گوگل الگوریتم خود را تغییر می دهد و رقبا استراتژی های سئو خود را تنظیم می کنند.

به طور مشابه، فناوری نیز به سرعت در حال پیشرفت است. این امر مستلزم آن است که مدیران سئو به طور مداوم نحوه استفاده از ابزارهای جدید را بیاموزند.

نقش و مسئولیت های شغلی مدیر SEO

حال، بیایید نگاهی بیندازیم که یک روز معمولی در زندگی یک مدیر سئو شامل چه چیزی می شود.

همانطور که گفته شد، طیف گسترده ای از کارهای مختلف برای مدیریت سئو یک شرکت وجود دارد.

در زیر برخی از مسئولیت های مهم روزانه یک مدیر سئو آورده شده است:

 • توسعه و پیاده سازی استراتژی های سئو
 • انجام تحقیقات کلمات کلیدی
 • کار با وظایف سئو خارج از صفحه
 • مدیریت تیم سئو
 • اجرای وظایف سئو در صفحه
 • بهینه سازی سئوی فنی یک وب سایت
 • برنامه ریزی استراتژی محتوا
 • در جلسات و ارتباطات شرکت کنید
 • تجزیه و تحلیل داده ها و تهیه گزارش

توسعه و پیاده سازی استراتژی های سئو

مسئولیت اصلی یک مدیر سئو ایجاد استراتژی سئو کسب و کار است.

برای انجام این کار، ابتدا باید اهداف کلی بازاریابی شرکت و اینکه چگونه استراتژی سئو در آن قرار می گیرد را درک کنید.

سپس می‌توانید یک استراتژی ایجاد کنید که فراتر از رتبه‌بندی برای شرایط هدف باشد، بلکه با کل کسب‌وکار همسو باشد.

هنگام ایجاد یک استراتژی سئو، مدیران سئو زمان زیادی را صرف تحقیق در مورد مخاطبان می کنند.

با تحقیق در مورد مخاطبان خود، درک بهتری از بازار هدف و اینکه آنها در تلاش برای حل چه نقاط دردسر خاصی هستند، به دست می آورید.

سپس می توانید ارزیابی کنید که چگونه کسب و کار شما می تواند به این مسائل کمک کند.

انجام تحقیقات کلمات کلیدی

مدیران سئو برای یافتن بهترین عبارات جستجو به عنوان بخشی از استراتژی سئوی خود، به طور منظم تحقیقات کلمات کلیدی را انجام می دهند.

این فرآیند شامل استفاده از چندین نرم افزار شخص ثالث است. این ابزارها حجم جستجوی ماهانه کلمات کلیدی و رتبه بندی آنها را فراهم می کنند.

در طول تحقیق کلمات کلیدی، یک مدیر SEO رقابت رتبه بندی فعلی را تجزیه و تحلیل می کند تا درک بهتری از هدف جستجو برای یک کلمه کلیدی بدست آورد. با این کار مشخص می شود که گوگل ترجیح می دهد چه نوع محتوایی را برای آن عبارت جستجو رتبه بندی کند.

کار با وظایف سئو خارج از صفحه

سئوی خارج از صفحه فرآیندی است برای بهبود اعتبار وب سایت شما برای کمک به رتبه بندی آن برای عبارات جستجوی هدف شما.

مدیران سئو باید سئوی خارج از صفحه را در استراتژی سئو قرار دهند در غیر این صورت رتبه بندی برای کلمات کلیدی رقابتی دشوار است.

رایج ترین و موثرترین شکل سئوی خارج از صفحه، لینک بیلدینگ است. هنگامی که بتوانید تعداد زیادی بک لینک با کیفیت بالا به وب سایت خود دریافت کنید، می توانید به سرعت اعتبار دامنه خود را افزایش دهید.

مدیران سئو زمانی را صرف ایجاد یک استراتژی لینک سازی برای یافتن وب سایت های مرتبط برای دریافت لینک می کنند.

این می تواند شامل اسکن پروفایل های بک لینک رقبا برای یافتن فرصت ها یا انجام برخی تحقیقات دستی برای فرصت ها در صنعت شما باشد.

مدیریت تیم سئو

مدیران سئو بر تیمی از متخصصان سئو نظارت دارند که مسئولیت اجرای وظایف مختلف مورد نیاز برای اجرای استراتژی سئو را بر عهده دارند.

این می تواند شامل متخصصان سئو و همچنین نویسندگان محتوا باشد. در صورت نیاز به تغییرات فنی برای سایت، می تواند شامل توسعه دهندگان نیز شود.

مدیر سئو وظایف مختلفی را به اعضای تیم اختصاص می دهد و پیشرفت آنها را نظارت می کند تا مطمئن شود همه چیز مرتب است.

اجرای وظایف سئو در صفحه

بخشی از اجرای استراتژی سئو نیازمند بهینه سازی مداوم در صفحه است.

با تنظیم دقیق سئوی داخلی وب سایت، صفحات شما برای رتبه بندی شرایط هدف شما بهتر قرار می گیرند و ترافیک بسیار هدفمندی را به وب سایت شما می آورند.

برخی از مواردی که یک مدیر سئو برای سئو دوستی بررسی می کند عبارتند از:

 1. اطمینان از مختصر بودن URL ها
 2. قالب بندی عنوان به درستی
 3. افزودن متا داده مناسب به هر صفحه
 4. بهینه سازی تصاویر
 5. اطمینان از استفاده مناسب صفحات از کلمات کلیدی

بهینه سازی سئوی فنی یک وب سایت

موقعیت مدیر سئو علاوه بر بهینه سازی برای سئو داخلی و خارج از صفحه، شامل کار منظم بر روی وظایف فنی سئو نیز می شود.

سئو فنی فرآیندی است که برای بهینه سازی جنبه های فنی سایت شما برای کاربران و خزنده های موتورهای جستجو استفاده می شود.

در اینجا برخی از عناصر فنی مهمی که یک مدیر سئو می تواند روی آنها کار کند آورده شده است:

سرعت سایت:

اگر بارگذاری بیش از حد طول بکشد، اکثر کاربران یک صفحه وب را ترک می کنند. از آنجایی که زمان بارگذاری بخشی جدایی ناپذیر از تجربه کاربر است، گوگل عملکرد وب سایت شما را هنگام تعیین رتبه برای کلمات کلیدی می سنجد.

مدیران سئو بر تست‌های عملکرد منظم با استفاده از ابزارهایی مانند Pagespeed Insights نظارت می‌کنند تا ببینند سایتشان چقدر سریع بارگذاری می‌شود. اگر صفحات یا سایت به طور کلی ضعیف عمل کند، مدیر به دنبال راه هایی برای کاهش زمان بارگذاری خواهد بود.

رفع لینک های خراب:

اگر لینکی در سایت شما به صفحه ای اشاره کند که وجود ندارد، کاربران به صفحه خطای 404 می رسند. این بر تجربه کاربر تأثیر منفی می‌گذارد، بنابراین Google دوست ندارد پیوندهای شکسته را در سایت شما ببیند.

مدیران سئو از ابزارهای نرم افزاری برای اسکن سایت های خود برای یافتن لینک های خراب استفاده می کنند. اگر آنها پیدا کردند، پیوند را در صفحات مربوطه تغییر می دهند و یک URL تغییر مسیر برای صفحه موجود ایجاد می کنند.

ساخت سایت‌ها برای موبایل‌پسند کردن:

گوگل از فهرست‌بندی اولین موبایل برای موتور جستجوی خود استفاده می‌کند به این معنی که هنگام تعیین رتبه‌بندی، ابتدا نسخه موبایلی سایت شما را وزن می‌کند.

از آنجایی که تجربه موبایل برای کاربر نهایی مهم است، مدیران سئو باید اطمینان حاصل کنند که تمام صفحات آنها برای موبایل مناسب است. این شامل بررسی موارد حیاتی وب در کنسول جستجوی گوگل و استفاده از سایر ابزارهای جستجوگر سازگار با موبایل است.

بررسی محتوای تکراری:

محتوای تکراری در چندین صفحه در یک سایت ظاهر می شود. گوگل از محتوای تکراری خوشش نمی‌آید زیرا می‌تواند خزنده‌های جستجو را که آن را تولید می‌کنند گیج کند تا نتوانند تشخیص دهند نسخه اصلی محتوا چیست.

در نتیجه، آنها نمی دانند کدام صفحه را در رتبه بندی ارگانیک نشان دهند.

مدیران سئو از ابزارهای نرم افزاری برای یافتن محتوای تکراری در سایت های خود استفاده می کنند. سپس آنها می توانند محتوا را به طور کلی حذف کنند یا موارد تکراری را در یک صفحه ادغام کنند.

برنامه ریزی استراتژی محتوا

مدیران سئو زمانی را صرف ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوا می کنند که به کسب و کار کمک می کند تا به اهداف سئو خود برسد.

در طول این فرآیند، مدیر ایده های موضوعی را بر اساس تحقیقات کلمات کلیدی و ارائه محصول/خدمات کسب و کار ارائه می کند.

سپس مدیر SEO برای صفحاتی که به این موضوعات می پردازند، خلاصه محتوا ایجاد می کند. یا آنها کار را به یکی دیگر از اعضای تیم محول می کنند که سپس خلاصه ها را برای محتوا ایجاد می کند.

 

توجه: در یک تیم بازاریابی دیجیتال با ساختار مناسب، مسئولیت طراحی یک برنامه بازاریابی محتوا بر عهده مدیر بازاریابی محتوا است. اما، برای تیم های کوچک یا فریلنسرها، این وظیفه ای است که توسط متخصص یا مدیر سئو انجام می شود.

ممیزی محتوای فعلی

مدیران سئو به طور فعال محتوای فعلی وب سایت خود را بررسی می کنند تا ببینند آیا به اهداف خود می رسد یا خیر.

این تجزیه و تحلیل می تواند به شما کمک کند تا بدانید چه نوع محتوایی عملکرد خوبی دارند تا بدانید در آینده روی چه چیزی تمرکز کنید.

فرآیند ممیزی محتوا همچنین به شما امکان می دهد مطالبی را که ممکن است قدیمی باشد و نیاز به به روز رسانی داشته باشد پیدا کنید.

بررسی و ویرایش مطالب

در حالی که مدیران سئو معمولاً خودشان محتوا تولید نمی کنند، این موقعیت اغلب شامل بررسی و ویرایش کپی از نویسندگان می شود تا اطمینان حاصل شود که هم با اهداف کسب و کار و هم با هدف جستجوی کاربر هماهنگ است.

در جلسات و ارتباطات شرکت کنید

مدیران سئو علاوه بر انجام وظایف روزانه خود، باید به طور فعال با مشتریان و سایر ذینفعان درگیر شوند و با آنها ارتباط برقرار کنند.

این می تواند شامل مکاتبه از طریق ایمیل و همچنین جلسات منظم باشد. در طول این جلسات، مدیر سئو در مورد استراتژی ها و وضعیت فعلی پروژه بحث خواهد کرد.

مدیران سئو همچنین جلسات منظمی را با تیم های خود برگزار می کنند تا مطمئن شوند که همه پروژه ها در مسیر درست قرار دارند و نتایج مورد نظر را هدایت می کنند.

تجزیه و تحلیل داده ها و تهیه گزارش

مدیران سئو به طور مرتب از پلتفرم های تحلیلی برای بررسی عملکرد وب سایت خود استفاده می کنند.

از طریق این تجزیه و تحلیل، می توانید ببینید که استراتژی شما چقدر در دستیابی به اهداف تجاری موثر بوده است.

از جمله داده های کلیدی که به طور منظم بررسی می شوند عبارتند از:

 • ترافیک کلی
 • رتبه بندی متوسط
 • نرخ تبدیل ارگانیک
 • تعداد کلمات کلیدی رتبه بندی
 • تغییر ترافیک ماه به ماه
 • تغییر ترافیک سال به سال
 • صفحات با عملکرد برتر

با تجزیه و تحلیل این معیارها، یک مدیر سئو می تواند بداند چه چیزی به خوبی کار می کند و چه چیزی باید یک منطقه تمرکز برای بهبود باشد.

گزارش نویسی

مدیران سئو گزارش‌های منظمی را ایجاد می‌کنند که نتایج کلی تلاش‌های سئوی خود را به تفصیل شرح می‌دهد. این گزارش ها می تواند شامل افزایش ترافیک، تغییر در رتبه بندی کلمات کلیدی و همچنین تغییر در تبدیل ها باشد.

پس از ایجاد گزارش، مدیر آنها را به صورت مکرر با مشتریان و سایر ذینفعان به اشتراک می گذارد. زمان بندی بر اساس نامزدی متفاوت است، اما معمولاً این زمان به صورت ماهانه یا دو هفته ای است.

چگونه یک شغل مدیر سئو دریافت کنیم

در زیر مراحل مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک مدیر سئو بدون تجربه قبلی در سئو آورده شده است.

 • مرحله 1: مهارت های لازم در سئو را ایجاد کنید
 • مرحله 2: دریافت گواهی سئو
 • مرحله 3: یک شغل سئوی سطح ابتدایی دریافت کنید
 • مرحله 4: وبلاگ سئوی خود را راه اندازی کنید
 • مرحله 5: برای شغل مدیر SEO درخواست دهید

مرحله 1: مهارت های لازم در سئو را ایجاد کنید

اولین قدم برای شروع حرفه ای در مدیریت سئو، یادگیری در مورد سئو و ایجاد مهارت های خود است

یادگیری SEO کار سختی نیست، اما مدتی طول می کشد تا تمام توانایی های مورد نیاز برای تبدیل شدن به یک متخصص که بتواند بر پروژه های موفق نظارت کند، ایجاد شود.

کارآمدترین راه برای رشد به عنوان یک سئو، گذراندن دوره سئو است.

با یک دوره آموزشی سئو، می توانید در مورد تمام زمینه های کلیدی سئو از جمله فنی، درون صفحه و خارج از صفحه از یک منبع واحد بیاموزید.

بسیاری از دوره ها چک لیست ها و منابع دیگری را ارائه می دهند که می توانید در هنگام استفاده از آنچه یاد می گیرید در پروژه های دنیای واقعی خود استفاده کنید.

این می تواند به شدت منحنی یادگیری شما را کاهش دهد زیرا گام به گام راهنمایی باعث می شود تا نحوه پیاده سازی مفاهیم در عمل را آسان کنید.

مرحله 2: دریافت گواهی سئو

همانطور که شروع به توسعه مهارت های SEO خود می کنید، می خواهید یک گواهی سئو دریافت کنید.

گواهینامه ها به اعتبارسنجی مهارت های شما برای کارفرمایان و مشتریان بالقوه کمک می کند. آنها همچنین نشان می دهند که شما برای پیشرفت شغلی خود برای مطالعه اختصاصی وقت گذاشته اید.

گواهینامه ها معمولاً از طریق پلتفرم های آموزش آنلاین به عنوان بخشی از دوره بازاریابی دیجیتال ارائه می شوند.

قبل از اینکه بتوانید گواهینامه را دریافت کنید، باید تمام مطالب دوره را تکمیل کنید و اغلب اوقات ارزیابی نهایی را بگذرانید.

گوگل گواهی رسمی SEO ندارد، بنابراین باید از یک ارائه دهنده شخص ثالث گواهی دریافت کنید.

گزینه های زیادی وجود دارد که هر گواهی از نظر هزینه و کیفیت متفاوت است.

مرحله 3: یک شغل سئوی سطح ابتدایی دریافت کنید

بعد از اینکه گواهی سئو را دریافت کردید، زمان آن فرا رسیده است که مهارت های خود را با به دست آوردن یک موقعیت اولیه سئو کار کنید.

در موقعیت ابتدایی خود، این فرصت را خواهید داشت که روی پروژه های سئو واقعی کار کنید و از متخصصان با تجربه سئو یاد بگیرید.

بهترین موقعیت سطح ابتدایی برای رسیدن به سمت مدیر سئو، متخصص سئو است.

شما همچنین می توانید به عنوان یک نویسنده محتوای سئو کار کنید تا مقدمه ای در مورد اینکه چگونه فرآیند تولید محتوا در یک استراتژی کلی سئو قرار می گیرد، به دست آورید.

می‌توانید برای یک شرکت کار خود را شروع کنید یا می‌توانید به دنبال یک موقعیت ابتدایی در یک آژانس باشید.

مرحله 4: وبلاگ سئوی خود را راه اندازی کنید

در مرحله بعد، می خواهید وبلاگ خود را با محتوایی که حول محور سئو است راه اندازی کنید.

این به شما این توانایی را می دهد که دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارید و می تواند به شما کمک کند تا خود را به عنوان یک رهبر فکری در فضای سئو معرفی کنید.

همچنین می توانید از وبلاگ برای تمرین آموخته های خود استفاده کنید. شما می توانید لیستی از کلمات کلیدی هدف تهیه کنید و یک استراتژی و محتوا برای آن عبارات ایجاد کنید.

وقتی بتوانید برای این کلمات کلیدی رتبه بندی کنید، می توانید از نتایج برای اعتبار بیشتر مهارت های خود به عنوان یک متخصص سئو استفاده کنید.

مرحله 5: برای شغل مدیر SEO درخواست دهید

هنگامی که شروع به کسب تجربه بیشتر و بیشتر به عنوان یک متخصص سئو کردید، می توانید به دنبال موقعیتی به عنوان مدیر سئو باشید.

مدتی طول می کشد تا تجربه لازم برای یافتن شغل را داشته باشید، زیرا بسیاری از شرکت ها می خواهند قبل از واگذاری زمام استراتژی سئوی خود، سابقه موفقیت آمیزی را مشاهده کنند.

اما، اگر صبور باشید و به عنوان یک متخصص سئو به پیشرفت خود ادامه دهید، فرصتی را خواهید یافت که با تجربه و مهارت های شما همسو باشد.

 

درآمد مدیران سئو چقدر است؟

درآمد مدیران سئو می‌تواند بسیار متفاوت باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. برخی از عواملی که می‌تواند تأثیرگذار باشد.

شامل سطح تجربه، موقعیت جغرافیایی، اندازه و نوع سازمان یا شرکت، مهارت‌ها و تخصص‌های فرد، و حتی وضعیت بازار است.

مدیران سئو حرفه‌ای با تجربه و موفقیت‌های قابل توجه ممکن است قیمت بالاتری برای خدمات خود دریافت کنند.

بنابراین، نمی‌توان به طور قطعی درباره درآمد مدیران سئو صحبت کرد، زیرا متغیرهای بسیاری در این زمینه وجود دارد.

همچنین، درآمد مدیران سئو نیز ممکن است در طول زمان تغییر کند و با پیشرفت در حرفه و بهبود نتایج کار، افزایش یابد.

یادگیری های کلیدی

مدیران سئو به شرکت ها کمک می کنند تا با طراحی و اجرای استراتژی های موثر سئو به مشتریان بیشتری دست یابند.

مهارت های زیادی برای یک مدیر موثر مورد نیاز است، از جمله همه چیز، از تحقیق کلمات کلیدی گرفته تا میزبانی جلسات برای مشتریان.

در حالی که موقعیت بسیار زیادی وجود دارد، حتی اگر تحصیلات رسمی یا تجربه قبلی در سئو ندارید، می توانید یک مدیر سئو شوید.

شما به سادگی باید شروع به ایجاد مهارت های SEO خود کنید، گواهینامه دریافت کنید و یک موقعیت اولیه سئو را پیدا کنید.

با گذشت زمان، شما تجربه لازم را برای ایجاد یک کاندید مناسب برای موقعیت مدیر SEO ایجاد خواهید کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

نویسنده

محمد

درود بر شما محمد اصلانی هستم عاشق دنیای وب ، بنده 12 سال است که در دنیای مجازی فعالیت میکنم و حدودا در80 درصد مباحث مرتبط با تجارت الکترونیک تجربه کسب کرده ام. طراح و مشاور راه اندازی و توسعه کسب و کار اینترنتی هستم حدود 10 سال است که به صورت حرفه ای در زمینه سئو فعالیت میکنم و 8 سالی هست که به طراحی سایت های وردپرسی فروشگاهی ، شرکتی ، شخصی، پزشکی مشغول هستم

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود

لطفا برای دریافت لینک دانلود اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید
سبد خرید0
هیچ محصولی در سبد خرید وجود ندارد!
ادامه خرید
0